Předsíň, šatna Počet produktů: 2

Předsíň  je především ve velkých domech a rezidencích někdy nazývána jako vstupní hala. Je to určitě důležitá místnost, která spojuje hlavní vhod s celým bytem. Předsíň nejčastěji slouží k odložení bot, kabátů, kabelek a jiných svršků, které by nám jinak v bytě překážely. Předsíň také funguje jako jakási zábrana úniku tepla při otevřených dveřích. 

 

Při výběru nábytku do předsíně je potřeba myslet na to, že je to  první místnost, do které vstupuje návštěva.  Nábytek do předsíně bychom měli vybírat tak, aby předsíň působila útulným dojmem, který návštěvníka pozve dál do domu. Mezi nejdůležitjší nábytek do předsíně patří předsíňové stěny, věšákové stěny a botníky.

Prostorná předsíňová stěna pojme i větší návštěvu

Předsíňové stěny bývají k dostání v různých velikostech. Velké předsíňové stěny se skříní jsou určeny do stupních částí rodinných domů. Zde je možno použít také předsíňovou sestavu, která je na rozdíl od předsíňové stěny variabilní a nabízí možnost vybrat si jednotlivé prvky samostatně.

 

Naopak malé kompaktní předsíňové stěny jsou určeny k umístění do menších předsíní například v panelových bytech.  Záleží tedy pouze na vás, zda předsíňovou sestavu bude tvořit jen jeden nebo dva botníky, zda použijete věšákovou stěnu nebo zrcadlo, nebo jestli bude součástí vaší předsíňové sestavy nějaká šatní skříň.

Jak velký botník ? Spočítejte si ...

U některých předsíňových stěn bývá botník součástí sestavy. Pokud je vás v domácnosti více nebo k vám často zvete početnější návštěvy, bude samostatný botník nezbytnou součástí nábytku v předsíni. Botníky se liší podle počtu řad za sebou a podle počtu pater nad sebou. Při hloubce botníku cca 24-26 cm můžeme počítat s dvouřadým modelem, u hloubky 30 a více cm již bude botník třířadý. Pokud tedy máme třípatrový dvouřadý botník šíře 55-60 cm, můžeme si spočítat, že je určen pro 12 párů bot.

 

Abyste vaše předsíň dýchala příjemným a útulným dojmem, můžete si vypomoci barvami a barevnými doplňky. V případě malých předsíní je vhodné umístit na zdi zrcadla, která optický prostor zvětší. Stejně tak je vhodnější do malé předsíně upevnit závěsné věšáky na zeď než postavit do prostoru šatní skříň s komodou, které zbytečně bude zabírat místo a předsíň bude působit stísněně.

Top nabídka