Kvalitní jídelní stoly v akci za super ceny Počet produktů: 14

Mezi nejdůležitější nábytek v kuchyni nebo jídelně patří určitě prostorné jídelní stoly.  Hlavním ukazatelem při výběru jídelního stolu je určitě velikost prostoru v kuchyni nebo jídelně a počet členů domácnosti.

 

V případě že zařizujete kuchyň nebo jídelnu menších rozměrů, je lepší vybrat menší rozkládací jídelní stoly, které ve složeném stavu zabírají pouze minimum místa a po rozložení mohou poskytnout prostor pro 6 a více hostů. V případě velkého prostoru je možno vybírat z nabídky robustních jídelních stolů z masivu.

Tvary a materiál pro jídelní stoly

Podle tvaru můžeme volit jídelní stoly klasické, jídelní stoly kulaté nebo jídelní stoly oválné. Pokud jde o materiál, nohy stolu bývají nejčastěji dřevěné nebo kovové, stolová deska může být z masivu, lamina nebo skleněná. Tloušťka stolové desky podtrhuje robustnost konstrukce a design celého jídelního stolu a proto bychom měli volit jídelní stoly s alespoň 3cm silnou deskou.

 

To však neplatí u skleněných stolů, kde se obvykle používá sklo o síle 0,5-1cm. Moderní stoly kov-sklo se v poslední době jeví jako velký trend. Jídelní stůl se skleněnou deskou může vnést do kuchyně netradiční lehkost a eleganci.

Jak velký jídelní stůl pořídit ?

Mezi hlavní parametry jídelního stolu patří jeho rozměry. Výška jídelního stolu je zpravidla 74-76 cm. Potřebná plocha stolové desky pro pohodlné stolování je pak 40x60 cm pro jednu osobu. To znamená že velikost jídelního stolu pro 4 osoby by měla být minimálně 80x120 cm. Pokud dáváte přednost kulatému stolu, pro 4 osoby je potřeba průměr alespoň 105 cm, pro 5 a více osob pak průměr minimálně 120 cm.

Počet produktů: 14