Moderní jídelní židle nejen do kuchyně Počet produktů: 10

Výběr vhodné jídelní židle do kuchyně je důležitým základem pro jakékoli pohodlné stolování. Při výběru jídelní židle se nejčastěji řídíme celkovým designem, který nás na první pohled zaujme. V nabídce na INTENA.cz naleznete pouze hezké a pohodlné židle do kuchyně.

Všechny židle z naší nabídky ergonimicky podporují správnou polohu těla a páteře při sezení. Pohodlné jídelní židle mají opěrák mírně vyšší s vystouplým profilem pro podepření bederní části.

Zvolit dřevěnou nebo kovovou jídelní židli ?

Materiálem na výrobu jídelních židlí bývá nejčastěji dřevo. Židle do kuchyně mohou být vyrobeny jako celodřevěné, častěji však v kombinaci s čalouněným sedákem , případně i opěrákem. Moderní jídelní židle bývají také kovové, nejčastěji v kombinaci s dřevem nebo speciálně tvarovanou překližkou. Kovové jídelní židle se vyznačují specifickým designem, který je v poslední době stále více vyhledáván.

Barové a stohovací židle

Pokud vaše kuchyň nabízí velmi málo místa, jsou řešením také různé modely skládacích nebo stohovacích židlí. V případě přítomnosti baru nebo barové desky u kuchyňské linky se nabízejí pohodlné barové židle, které nabídnou utočiště pro přátelé a hosty, kteří si přišli narychlo vychutnat vaši dobrou kávu.

Jaké rozměry má optimální židle do kuchyně ?

Rozměry jídelních židlí jsou optimalizovány na maximální pohodlnost při sezení. Výška sedáku židle do kuchyně je optimálně 42-45 cm. Vyšší výška by znamenala problém pro menší osoby, kterým by se hůře měnila poloha při delším stolování.

 

Nízká výška by naopak znamenala nepříjemné kroucení nohou pod jídelním stolem. Výška opěráku je pak závislá na celkovém designu výrobku, výběr záleží jen na vašem vkusu a estetickém vnímání.

Počet produktů: 10