Zvýšená postel dvoulůžko s úložným prostorem MERIDA senior, masiv buk


Zvýšená postel s úložným prostorem MERIDA senior 160x200, 180x200 patří mezi novinky modelové řady 2015/2016. Tuto postel jsme pro vás podrobně otestovali.

Celý popis

Ložnice a postele Forlive
6-8 týdnů   Více info
Hodnocení:
Vyberte variantu:
Výběr moření buku:
Plocha pro matrace:
Volba typu roštů:
Cena dle vybrané varianty:

27 990 Kč

18 194 Kč

Akce platí do: 30. 09. 2018

ks

Vyberte variantu
Výběr moření buku
 • 01. Buk cink - přírodní

  01. Buk cink - přírodní

  (Příplatek 0 Kč)

 • B105 - Dark wenge

  B105 - Dark wenge

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B128 - Wenge

  B128 - Wenge

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B130A - Antique classic

  B130A - Antique classic

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B149 - Olše

  B149 - Olše

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B150 - Mahagon tmavy

  B150 - Mahagon tmavy

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B183 - Třešeň

  B183 - Třešeň

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B211 - Buk pařený

  B211 - Buk pařený

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B230 - Dub světlý

  B230 - Dub světlý

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B3 - Dub tmavý

  B3 - Dub tmavý

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B4 - Tmavý ořech

  B4 - Tmavý ořech

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B4B - Antique bianco

  B4B - Antique bianco

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B6 - Koňak

  B6 - Koňak

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B7 - Kaštan

  B7 - Kaštan

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • B75 - Javor

  B75 - Javor

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • BB - Transparentní bílé moření

  BB - Transparentní bílé moření

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • BBK-Bílá káva

  BBK-Bílá káva

  (Příplatek 3 815 Kč)

 • BSB-Stříbrnošedá

  BSB-Stříbrnošedá

  (Příplatek 3 815 Kč)

Plocha pro matrace
 • 160x200 cm

  160x200 cm

  (Příplatek 0 Kč)

 • 180x200 cm

  180x200 cm

  (Příplatek 0 Kč)

Volba typu roštů
 • 01-Bez roštů

  01-Bez roštů

  (Příplatek 0 Kč)

 • 1-Čelní výklop

  1-Čelní výklop

  (Příplatek 4 222 Kč)

 • 2-Boční výklop

  2-Boční výklop

  (Příplatek 4 681 Kč)

Příslušenství

Zvýšená postel dvoulůžko s úložným prostorem MERIDA senior, masiv buk | Popis

Zvýšená postel Merida senior do moderní ložnice

Zvýšená postel Merida senior představuje novinku modelového roku 2015/2016. Jedná se o kvalitní postel vyrobenou z prvotřídních materiálů. Na její výrobu je použitý kvalitní bukový masiv v parketovém provedení, nazývaný někdy jako buk cink. Vzhled tohoto parketového provedení se vyznačuje především malými parketkami lepenými k sobě. Tento design dává posteli elegantní nádech vhodný především do moderních interiérů.

Zvýšená postel z masivu Merida je dodávaná ve dvou základních provedeních 160x200 a 180x200 cm a lze ji objednat i v prodlouženém provedení 160x210 a 180x210 nebo 160x220 a 180x220 cm s příplatkem 20% k ceníkové ceně. Postel Merida představuje ideální kombinaci kvality, hezkého zpracování a praktického využití a nejde si své místo v každé malé i velké ložnici.

 

Postel Merida Senior

Jednoduchá manipulace a snadná montáž

Dvoulůžko Merida senior je dodáváno v rozloženém stavu v pevných kartonových krabicích. Jednotlivé balíky jsou balené tak, aby byly nositelné jednou osobu, zpravidla nepřesahují váhou 30 kg. Rošty jsou baleny v igelitovém obalu.

Tato dřevěná postel je dodávána včetně montážního návodu a kování, jehož součástí je i imbusový a stahovací klíč. K montáži tedy nepotřebujete žádné speciální nářadí, jediné co třeba mít k dispozici je kladívko na zatloukání kolíků. Montáž je ideální provádět ve dvou osobách. Celé smontování zabere asi 1,5 hodiny práce. Při montáži se nepoužívá lepidlo, postel Valencia senior můžete tedy kdykoli v budoucnu rozmontovat, přestěhovat a opět smontovat.

 

Detail bočnice u postele Merida Senior

Precizní zpracování a moderní vzhled

Postel Merida senior je standardně dodávaná v přírodním provedení s povrchovou úpravou bezbarvého vodou ředitelného atestovaného laku.  Na přání je možné postel vyrobit namořenou na několik odstínů. Díky výběru z nabídky barevných odstínů snadno a rychle doladíte ten správný odstín například ke stávajícímu nábytku v ložnici. Na vyobrazených fotografiích je postel namořená v odstínu Antique Classic, který dodává posteli elegantní vzhled.

Postel dvoulůžko Merida senior je celodřevěná, to znamená, že i úložný prostor je vyrobený z masivního buku a společně s rámem postele tvoří dokonalý kus nábytku, který vám bude sloužit mnoho let. Veškeré hrany postele jsou dobře zabroušeny a společně s lakováním nabízí postel Merida dokonale hladké provedení bez ostrých výstupků.

 

Pevné spojení dílů u postele Merida Senior

Robustní konstrukce a kvalitní materiál

Díky masivnímu zpracování celé postele a použité síle materiálu 2,6 cm, unese tato postel dvě osoby s celkovou váhou do 300 kg. Tato zvýšená postel s úložným prostorem je po smontování velmi pevná a stabilní. Rohový spoj bočnic a čel je řešen pomocí hlavních spojovacích šroubů a dřevěných kolíků.

Velkou předností postele je zvýšená výška rámu, která je 50 cm. Například při uložení matrace o výšce 20 cm bude výška lehací plochy 65 cm nad zemí. Tato výška je velice pohodlná pro ulehání i vstávání. Díky tomu nese postel označení seniorská, neznamená to ovšem že by byla určena pouze pro starší osoby. Je určena pro všechny kteří mají rádi vyšší spaní nebo potřebují ve své ložnici hluboký úložný prostor, který tato postel nabízí.

 

Úložný prostor u postele Merida Senior

Úložný prostor, bez kterého se neobejdete

Úložný prostor u postele Merida nabízí skvělou výšku úložného prostoru 40 cm. Váha zatížení úložného prostoru není omezena, můžete do něj uložit cokoli potřebujete, od peřin či povlečení až po těžší věci. Dno úložného prostoru je řešeno bílou MDF deskou, která leží přímo na zemi. Dno se připevňuje zespod k rámu postele pomocí malých hřebíčků.

Otvory v čele postele u nohou zajistí přívod vzduchu pro dobré odvětrávání. Do úložného prostoru se dostanete pomocí výklopných lamelových roštů, které mohou být čelně nebo bočně výklopné. Tyto rošty jsou položeny na nosných lištách v bočnicích a středové výztuze, která je opatřena dvěma podpěrnýma nohama. Čelně výklopné rošty se vyklápějí od nohou postele a nabízí také možnost mechanického polohování hlavy. Bočně výklopné rošty polohování hlavy nemají. Pokud byste rádi objednali jeden rošt s bočním výklopem a ten druhý s čelním – uveďte prosím tento požadavek do poznámky u odesílání objednávky.

Vyklápění roštů je zajištěno pomocí kvalitních plynokapalinových pístů, takže zvedání a zavírání roštu i s matrací zvládne opravdu každý bez vynaložení velké síly. Velice praktické u těchto lamelových roštů je možnost nastavení tuhosti v oblasti beder. Nosné lamely jsou v tomto místě roštu zdvojené a posouváním posuvníků ovládáte, zda bude zátěž působit na jednu, nebo na obě lamely současně. Tím si jednoduše řečeno nastavíte tuhost roštu a tedy i tuhost celkového spaní dle vlastních požadavků.

Základní cena postele je uvedená bez vyklápěcích roštů. V případě zvolení typu výklopných roštů ve variantách bude postel dodána včetně těchto roštů.

 

Názor odborníka Intena nábytek

Postel s úložným prostorem MERIDA mne zaujala celkovou kvalitou dílenského zpracování a hezkou povrchovou úpravou s použitím zdravotně atestovaných laků. Zajímavě působí také parketový vzhled masivního bukového dřeva. Vyklápěcí rošty k posteli se snadno ovládají, úložný prostor je dle mého názoru opravdu velmi objemný bez omezení zatížení. Rohové spoje jsou velmi pevné, postel se po smontování nijak nekýve ani nevikle. Celkově bych u postele Merida senior poměr cena výrobku vs. užitná hodnota  ohodnotil jako velmi dobrý. U této postele bych ocenil také vyšší ložnou plochu pro snadné vstávání a přítomnost větracích otvorů na čele u nohou, které zároveň skvěle dotvářejí výsledný design. Pravděpodobně celkové snížení výsledné ceny výrobku je příčinou, že postel nenabízí výškově nastavitelné kování pro rošty. Výslednou výšku ložné plochy je zde však možno ovlivňovat výškou použité matrace.

 

Hlavní výhody

 • hluboký úložný prostor
 • kvalitní celodřevěné provedení
 • jednoduché ovládání vyklápěcích roštů
 • celkově hezké dílenské zpracování

 

Nevýhody

 • nemožnost výškového nastavení roštů
 • delší výrobní doba

 

Zaslání vzorku postele poštou
Máte zájem o tento výrobek v některém z nabízených odstínů barevného provedení a nejste si jisti, zda se vám bude zvolená barva líbit? V takovém případě vám můžeme zcela ZDARMA zaslat vybraný vzorek. Záleží nám na tom, ať si správně vyberete a jste pak se zakoupeným zbožím maximálně spokojeni. Pro zaslání vzorku potřebujeme znát vaší adresu a název vybraného odstínu. Tyto údaje nám můžete zaslat emailem na obchod@intena.cz nebo je vložit prostřednictvím tohoto formuláře.

 

Technické informace:

Délka-205 cm

Šířka-169/189 cm

Výška k bočnici-50 cm

Výška včetně čela-94,8 cm

Nosnost: 2x150 kg

Dodáváno v demontu, vyrobeno v ČR.

Výrobní řada

Zařazení v odděleních

Zařazení dle parametrů

Český výrobek:ano
Délka záruky:2 roky
Materiál:masivmasiv buk
Barva - odstín:přírodní lakkaštan / mahagonbílátřešeň / calvadossvětlé odstínyořech / tabákbříza / javorbuk & dubolšewengetmavé odstíny
Místo určení:ložnice
Styl provedení:klasickémoderní
Značka / řada:ložnice Forlive
Nosnost ( na osobu ) :120-130 kg
Ložná plocha:180x200 cm160x200 cm
Vlastnosti postele:nízké čelo u noh
Vybavení postele:úložný box

Recenze a zkušenosti s "Zvýšená postel dvoulůžko s úložným prostorem MERIDA senior, masiv buk"

26.10.2015

Mohu doporučit

Opravdu pěkná postel za velice příznivou cenu. Jsem spokojená jak se vzhledem, tak s funkčností. Rošty se se rychle zvedají a dobře drží ve své horní poloze. Postel je přesně taková,jakou jsem chtěla.

  12.10.2015

  Doporučuji

  Montáž sice trošku delší, ale manžel to zvládl. Postel odpovídá popisu, úložný prostor je fakt velký. Postel máme 14 dní tak uvidíme. Zatím vypadá pevně :-)

   Napsat svou recenzi !

   Splátková kalkulačka Cetelem

   Spočítejte si výši měsíční splátky. Zadejte typ úvěru, přímou platbu (akontaci) splatnou při převzetí zboží a počet měsíců, které chcete splácet.

   Poradíme vám

   777 158 960

   (PO-PÁ 9-18 hod.)