Dětské psací stoly a židle pro školáky Počet produktů: 68

S prvními krůčky a objevováním světa se každé dítě začí ná snažit o vlastní tvůrčí činnost - kreslení a malování. Dětský psací stůl nebo malý stoleček a dětská židle se tak stávají nezbytným vybavením každého dětského pokoje.

 

Pro nejmenší děti je výhodné pořídit malý dřevěný stoleček, který může být navíc opatřený kolečky pro jeho snadné přemístění. Součástí malého stolečku můžou být dřevěné židličky, doplněné o barevné motivy například pohádkových postav.

Psací stůl pro školáky a předškoláky

Už před nástupem dítěte do školy začne plánování, jaký dětský či studentský stůl pořídit. V současnosti velmi oblíbenou skupinu tvoří rostoucí polohovací psací stoly,  u kterých lze výšku a sklon pracovní desky plynule nastavit. Děti tuto funkci využijí především při delší práci u stolu nebo při kreslení , kdy lze naklopením stolu docílit podobné funkce, jako má malířský stojan. U okraje pracovní desky může být navíc žlábek na tužky, pastelky, gumy a další potřebné pracovní potřeby.

 

Další variantou je klasický rovný psací stůl se zásuvkami.  Díky zásuvkám je zajištěno,  že děti mají potřeby ke kreslení plnění domácích úkolů pořád po ruce. Aby vše neleželo na pracovní desce, používají se mimo integrovaných zásuvek také samostatné zásuvkové kontejnery. Ty mohou být  řešeny jako nezávislé – na kolečkách. Pokud si chce maminka k dítěti přisednout a pomoci s domácím úkolem, odsunutí kontejneru na kolečkách zcela jistě ocení.

Rostoucí nebo otočné židle ?

Na dětské a studentské židle jsou kladeny velmi velké nároky. Obecně platí,  že čím více možností nastavení, tím lépe. V poslední době jsou velmi oblíbené dřevěné rostoucí a polohovací židle. Jejich výhodou je především pevná stabilita na zemi a nastvitelná výška sedáku a opěrky nohou. Nastavením je docíleno nejen správné výšky dítěte vůči stolu, ale také nastavení úhlu mezi , který by měl být optimálně také 90°.

 

Otočné židle na kolečkách se rovněž vyznačují dobrou kvalitou a především dobrou cenou. Když se k tomu přidá vhodně ergonomicky tvarované čalounění a možnost rozšíření nastavení mechaniky, vznikne také skvělá dětská pracovní židle. U některých speciálních zdravotních židlí pro děti je intergován speciální mechanismus, kdy jedním pohybem lze nastavit sklon a výšku zádové opěrky, područek a celková hloubka sezení.

Počet produktů: 68