Dětský pokoj Počet produktů: 17

Dětský pokoj zdaleka není zdaleka jen místnost pro spaní dětí.  Je to místo pro psaní domácích úkolů, čtení knížek, hraní si s kamarády a snění o velkých dobrodružstvích. Dětský pokoj je to správné místo, kde se dítě realizuje a vyvíjí.

 

Nábytek do dětského pokoje  by měl být navržen tak, aby poskytl svému malému uživateli vše potřebné a aby bylo možné ho využívat několik let. V zásadě lze dětský pokoj rozdělit do tří zón, které jsou stejně důležité, a to prostor pro spánek a odpočinek, prostor pro hraní a místo k učení. Při výběru nové dětské postele, psacího stolu nebo jiného dětského nábytku jsou vám specialisté z INTENA - nábytku vždy k dispozici.

Dětská postel na prvním místě

V prostoru každého dětského pokoje je nepostradatelná kvalitní dětská postel. V dnešní době můžete vybírat z obrovské nabídky dětských postelí, které se liší jak materiálem, tak provedením. Menší děti ocení především zvýšené postele se skluzavkou a látkovým domečkem, který poskytne prostor i pro hraní. Pokud pokoj obývají dvě děti, je řešením umístit do pokoje pevnou patrovou postel.

 

Pokud mají vaše děti doma často návštěvy, které se zdrží i přes noc, je vhodné poohlédnout se po dětské posteli s přistýlkou. V dnešní době je možné dokoupit k dětské posteli nepřeberné množství látkových domečků, tunelů, textilních chráničů, polštářků a mnoho dalších textilií, které jsou k dostání v nejrůznějších barevných provedeních, ze kterých si vybere každá holka i kluk.

Herní zóna v dětském pokoji

Prostor pro hraní dětí by měl být živý a inspirující, je dobré pohrát si s barvami zdí. Nástěnnou malbou nebo lepící fólií oblíbené pohádkové postavy či zvířátka vytvoříte hravý design, který si každé dítě zamiluje. Hrací prostor je vhodné vybavit dětskými koberci a sedacími polštáři, které vytvoří ideální prostor pro hraní i odpočinek. V hracím prostoru by určitě neměly chybět boxy nebo regály pro uložení hraček.

Dětské psací stoly - ideální místo pro psaní úkolů

Ve správném dětském pokoji nesmí chybět místo pro učení, které by mělo být vybaveno psacím stolem s židlí, knihovnou a policemi pro odložení knih a učení. Ideální je pak použití rostoucích nastavitelných psacích stolů s náklopnou psací deskou. Takovéto stoly pak umožňují větší soustředěnost dítěte při práci a psaní domácích úkolů. Psací stůl je možné doplnit o dřevěné nastavitelné polohovací židle nebo klasické dětské židle na kolečkách.