Rošty do postele s dlouhou životností za skvělé ceny Počet produktů: 83

Do každé postele je důležité zvolit optimální rošt pod matraci.  Proč ? Postelový rošt je totiž jeden z nejdůležitějších prvků vaší posteli. Na roštu do postele je položena matrace a spolu s ní rošt do postele určuje, jak kvalitní bude váš spánek.

Jsou lepší dřevěné nebo lamelové rošty ?

Postelové rošty se vyrábějí nejčastěji jako lamelové nebo dřevěné - laťové.  Lamelové rošty do postele se skládají z rámu a lehkých speciálně v oblouku lisovaných lamel, které jsou do rámu postele pružně upevněny. Dřevěné rošty se pak nejčastěji vyrábějí ze smrkového, borovicového nebo bukového dřeva. Použití dřevěného laťového je jednoduché - pouze se rozvine na rám postele.

 

Dřevěný laťový rošt je tvrdý a je vhodný pro vyšší typy matrací nebo je ideální do dětských či stundentských postelí. Důležitá je správná hustota latěk, neboť při velkých mezerách mezi laťkami může dojít k tvarové deformaci matrace a tím i ke ztrátě záruky matrace.

Jako jedny z nejlepších roštů do postelí jsou v současnosti nabízeny rošty lamelové - s bukovými nebo břízovými lamelami. Jednotlivé lamely se mohou pružně tvarovat a reagují tak na práci a zatížení matrace.

 

Pokud plánujete pořízení sendvičové matrace se studenou nebo línou paměťovou pěnou, budou pro vás lamelové rošty tím pravým řešením. Podle počtu lamel na roštu můžete vybírat nejčastějí 16, 28 nebo 42 lamelové modely. Platí že čím vyšší počet lamel, tím větší ortopedické účinky.

Polohování roštu se může hodit

Pokud si vyberete do vaší postele lamelové rošty - můžete zvolit několik variant.  Pevné nepolohovací rošty se ustaví do postele a zajišťují optimální rovinu při spaní.  Polohovací lamelové rošty umožňují naklopení hlavové části a tím docílení jakési polohy v polosedu. U polohovacích roštů lze rovněž částečně vyvýšit i nožní část. Polohování roštu může být ovládáno ručně nebo elektricky.

 

Kdy je tedy dobré pořídit polohovací rošt ? Pokud přijdete do vaší ložnice večer, přespíte, ráno ložnici opustíte a celý den se v ní neukážete - je zbytečné investovat do polohovacích roštů. Pokud však na své posteli relaxujete i před den, čtete knížku nebo se díváte na televizi - pak vám polohovací rošt zcela určitě tyto činosti zpříjemní. 

Počet produktů: 83