Všechny akční ceny u postelí a matrací jsou platné jen do 31.05.2024 !

Středně tuhá přírodní matrace HORSE Eco, 90x210cm, koňské žíně, 20cm, 150Kg

Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: MABO
11 480 Kč
12-20 dní
Možnosti doručení

Středně tuhá zdravotní matrace, 90x210cm, výška 20 cm, nosnost 150 kg, BIO pěna Naturalis, koňská žíně, velbloudí vlna, potah bio bavlna, záruka 5 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snili jste někdy o přírodní matraci, která patří mezi nejluxusnější svého druhu? Už staletí se zpracovává koňská hříva, která má výjimečné a nenahraditelné vlastnosti. Na výrobu matrace HORSE ECO se používají koňské žíně získané z hřívy a ocasu, což znamená, že se jedná o čistě přírodní a kvalitní materiál.

Koňské žíně jsou ideální pro výplň přírodní matrace díky své lehkosti, vzdušnosti a prodyšnosti. Navíc mají vynikající schopnost udržovat teplo. Někteří přírodní léčitelé dokonce tvrdí, že tento přírodní materiál živočišného původu dokáže odklánět geopatogenní zóny od postele, které mohou rušit klid během spánku.

Jádro matrace HORSE ECO tvoří zátěžová BIO pěna Naturalis. Tato skvělá matrace o výšce 20 cm je určena pro muže i ženy všech váhových kategorií nebo pro všechny uživatele, kteří hledají vysoce kvalitní zdravotní střední až tvrdší matraci. Díky kvalitnímu potahu z bio bavlny dokáže matrace ve větší míře přijímat vlhkost a odvádět ji do okolí. Potah je pratelný na 60°C a je také skvělou volbou pro alergiky.​ Matrace HORSE Eco je vhodná na všechny typy roštů - lamelové i laťové

V nabídce naleznete také vyšší modely matrací s koňskými žíněmi HORSE BIO 22 cm a HORSE BAMBOO 26 cm.

Složení přírodní matrace Horse Eco
Matrace Horse Eco patří mezi matrace s letní a zimní stranou. Jádro je vyrobeno z ca 6 cm vysoké pěny s vysokou schopností absorbovat velkou zátěž. Z obou stran jádro obklopuje ca 4 cm vysoká vrstva BIO pěny Naturalis o hustotě 40 Kg/m3.

Pěna Naturalis využívá oleje z rostliny Ricinus Columnaris, známé pro své léčebné účinky již ve starém Egyptě. Tento typ pěny se vyznačuje vysokou pružností a odolností, což přispívá k lepší podpoře těla a zdravějšímu spánku.

Povrchové vrstvy letní strany matrace tvoří koňské žíně, 100% bavlna a velbloudí vlna. Tyto vrstvy se postarají o dokonalé odvádění vlhkosti a vytvářejí optimální podmínky pro klidné spaní. Velbloudí vlna funguje jako regulátor teploty, díky absorbci, případně uvolňování vlhkosti dokáže v létě omezit pocení.

Zimní povrchová strana je tvořena přírodní ovčí vlnou. Podobně jako velbloudí vlna funguje v zimě jako regulátor teploty a v zimních měsících vytváří pocit příjemného tepla.

Potah Bio bavlna skvěle pracuje s vlhkostí

Matrace Horse Bio je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem z Bio bavlny (Organic cotton). Jedná se o příjemný komfortní hypoalergenní potah, který nedráždí pokožku a nevyvolává alergie. Bio bavlna je stoprocentně přírodní produkt, je velmi vzdušná a výborně odvádí vlhkost, čímž udržuje suché klima. Má schopnost odvádět tělesné teplo a snižovat pocení.

Organická bavlna se pěstuje přirozeným způsobem bez využití pesticidů, herbicidů, chemických hnojiv a insekticidů. V tomto potahu je přírodní bavlna využita jak v látce, tak i v proševu. Potah z Bio bavlny je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 30°C.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Horse Bio je velmi jednoduchá. Matrace se dodává vcelku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 90x200x20 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 18 kg, takže případné přenášení zvládne jedna osoba. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Horse Eco při ležení a spánku

Matraci Horse jsme uživatelsky otestovali ve dvojici - muž o hmotnosti 110 Kg a žena o hmotnosti 70 Kg (odborný fyzioterapeut). Celkový dojem při ležení na této matraci je takový, že máte pod sebou opravdu vysokou střední až lehce tužší matraci, která se nebojí absorbovat jakoukoli vysokou zátěž.

Ležení na této matraci je pocitově příjemné jak v poloze na boku, tak při ležení na břichu nebo zádech. Závěrem lze tedy konstatovat, že matrace je ideální pro uživatele všech hmotnostních kategorií, kteří preferují střední nebo mírně vyšší tuhost.

Technické údaje:

  • rozměr: 90x210 cm
  • výška matrace ca 20 cm
  • nosnost: 150 kg
  • tvrdost na stupnici 1-5: 3/4
  • vyrobeno v ČR
  • Záruka 2 roky - prodloužená záruka na proležení jádra 5 let 

Doplňkové parametry

Kategorie: Matrace MABO
Ložná plocha: 90x210 cm
Nosnost (na osobu): 135 kg a více
Tuhost matrace: střední až tvrdší
Výška matrace: 20-22 cm
Typ matrace: studená pěna
Místo určení: hotelový pokoj, ložnice
Délka záruky: 5 let
Termín expedice: 12-20 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: