Všechny akční ceny u postelí a matrací jsou platné jen do 31.05.2024 !

Středně tvrdá ortopedická matrace Arelia Plus, 80x200, 24 cm, 150 kg, studená pěna

Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: AHORN
7 300 Kč
20-30 dní
Možnosti doručení

Středně tvrdá matrace ze studené pěny. Ortopedický "Stretch" systém. Výška 24 cm, nosnost 150 Kg, 5 zón

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ortopedická matrace ARELIA PLUS 80x200 cm patří mezi 24 cm vysoké středně tuhé matrace s nosností do 150 Kg.  Základem celé matrace je blok komfortní HR studené pěny v středně tuhém provedení. Obě povrchové vrstvy disponují speciálním ortopedickým Stretch systémem.

Matraci Arelia můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií. Díky revoluční Stretch profilaci matrace napomůže při zdravotních problémech s páteří a se zádovým svalstvem. Špičkový potah Tencel jistě ocení nejen alergici.

V naší nabídce naleznete také modely matrace Arelia v jiné výšce a tuhosti.

Stretch systém = protažení a uvolňování páteře při spánku

Matrace Arelia Plus v sobě ukrývá jedinečný fyziologický systém uvolňování těla a páteře. Při zatížení lidským tělem dochází k rovnoměrnému roztahování povrchové vrstvy matrace. Tímto procesem je docíleno jemného protahování páteře a pozvolného uvolňování svalstva v oblasti ramene a kolen.

V pánevním a bederním prostoru dochází naopak ke stažení povrchové vrstvy pro uvolnění páteře a zachování její přirozené roviny.

Při jemném protahování je napomáháno celkovému uvolnění svalového napětí a komplexní regeneraci celého těla. Díky fyziosytému protahování dochází k zlepšení krevního oběhu a spánek na matraci Arelia je opravdu kvalitní.

Stretch systém u matrace Arelia Plus

Složení matrace Arelia Plus, 24cm

Matrace ARELIA patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 24 cm. Jádro matrace společně s povrchovými vrstvami tvoří ca 21 cm silná vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým stretch systémem. Jádro je měkké a proto skvěle reaguje na tlak a optimalizuje jeho rozložení.

Podélné prořezy v povrchových vrstvách zmírňují otlačení a odvádí vlhkost z matrace.  Zjednodušeně tyto prořezy pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí.

Díky celkové konstrukci pětizónového tvarování matrace Arelia dokonale kopíruje křivky těla.

Složení matrace Arelia Plus

Výborný potah Tencel pracuje s vlhkostí

Matrace Arelia je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem Tencel s přírodními Lyocelovými vlákny. U látky je použit prošev s vysokou gramáží dutého vlákna, které maximálně odvede případnou vlhkost z potahu nahromaděnou během spánku a následně jej přirozenou cestou odvětrá, čímž se zvyšuje hygieničnost matrace.

Potah Tencel je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Potah matrace Arelia Soft

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Arelia je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 80x200x24 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 15 kg, takže případné přenášení zvládne i žena. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Arelia Plus při ležení a spánku

Matraci Arelia jsme uživatelsky otestovali ve dvojici - muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Matrace je celkově pocitově střední až mírně tvrdší a při tělesné zátěži se dobře  tvaruje a přizpůsobuje tělu. Při pohybu na matraci je cítit výrazná pružnost - téměř si připadáme, jako bychom leželi na pružinové matraci. Dle našeho testování bude tento model matrace vhodný pro každého, komu vyhovuje střední až mírně tvrdší ležení jak v poloze spánku na boku, tak při ležení na zádech či na břichu.

Technické údaje:

  • rozměry 80x200 cm
  • počet zón: 5
  • výška matrace: cca 24 cm
  • nosnost: 150 kg
  • tvrdost obou stran na stupnici 1-5: 3/4
  • vyrobeno v ČR
  • Záruka 2 roky na matraci, 5 let na proležení jádra

Doplňkové parametry

Kategorie: Matrace a rošty Ahorn
Ložná plocha: 80x200 cm
Nosnost (na osobu): 135 kg a více
Tuhost matrace: střední
Výška matrace: 23-25 cm
Typ matrace: studená pěna
Místo určení: hotelový pokoj, ložnice, studentský pokoj
Délka záruky: 5 let
Termín expedice: 20-30 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: