Všechny akční ceny u postelí a matrací jsou platné jen do 31.05.2024 !

Středně tvrdá zdravotní matrace Andora, 160x220cm, 20 cm, 130 kg, studená pěna

Český výrobek
Neohodnoceno
Značka: AHORN
12 990 Kč
20-30 dní
Možnosti doručení

Matrace se studenou pěnou a fyzio systémem, 160x220cm, výška 20 cm, nosnost 130 kg, střední tvrdost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zdravotní matrace ANDORA patří mezi 20 cm vysoké středně tvrdé oboustranné matrace s nosností do 130 kg. Jednu stranu matrace tvoří povrchová vrstva Ahornflex pěny o vyšší hustotě, druhá strana je tvořená komfortní HR studenou pěnou v měkčím provedení. Strana se studenou pěnou navíc disponuje zdravotním profilováním.

Matraci Andora můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií. Díky skvělému systému Ahornflex matrace dobře kopíruje křivky těla a napomáhá účinné regeneraci během spánku.

Oblíbený potah Aloe Vera se stříbrným vláknem jistě ocení nejen alergici. 

AHORNFLEX systém - regenerace a uvolnění

Matrace ANDORA v sobě ukrývá moderní fyziologický systém pro regeneraci těla a uvolnění páteře.

Tvarování jemnými vlnkami v povrchové vrstvě zajišťuje jemně masážní efekt a pomáhá k celkovému provětrání a udržení zdravého prostředí. Vnitřní prořezy obdélníkového tvaru odvádí vlhkost z matrace a efektivně změkčují citlivou oblast ramen a nohou.

Sedmizónové tvarování obou povrchových vrstev má  za úkol dokonale kopírovat křivky těla.  Jednotlivé vrstvy matrace jsou k sobě připevněny pomocí speciálního ekologického lepení na vodní bázi.

 

Ideální složení matrace Andora

Matrace Andora patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 20cm. Jádro matrace ( oranžová barva ) je vyrobeno z ca 9cm vysoké kvalitní PUR aktivní pěny Ahornflex o hustotě 30 kg/m3. Jádro skvěle reaguje na tlak čímž optimalizuje jeho rozložení.

Z jedné strany je na povrchu matrace ca 4cm vysoká šedá vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 42 kg/m3, s povrchovým fyzio profilováním ( systém již popsán výše ). Tato strana matrace bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na boku.

Z druhé strany matrace se nachází ca 6cm vysoká fialková vrstva z PUR pěny Ahornflex o vyšší hustotě 35 kg/m3, s provětrávacími otvory. Tato strana matrace bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na zádech či břiše.

 

Potah Aloe Vera se stříbrným vláknem

Na povrchu matrace se nachází jednoduše prošívaný potah Aloe Vera s antialergickou úpravou. Potah je prošitý stříbrnými vlákny, které tvoří základ jeho antialergických vlastností. Stříbrné vlákno zabraňuje přežití prachových roztočů či jiných nežádoucích mikroorganismů.

Potah tvoří PES vlákna, je hladký, příjemný na dotek a poskytuje uživateli dobrý tepelný komfort. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny (zip po celém obvodu) a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je 260 g/m3.

 

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Andora je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 160x220x20 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 30 kg. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Andora při ležení a spánku

Matraci Andora jsme uživatelsky otestovali ve dvojici - muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Strana se studenou HR pěnou 42 a fyzio profilací je pocitově o něco měkčí a při tělesné zátěži se více tvaruje a přizpůsobuje tělu. Tato strana bude vhodná při poloze spánku na boku. Tuhost této strany je dle našeho mínění střední až měkčí.

Na straně se Ahornflex PUR pěnou se leží také skvěle. Matrace je z této strany pevná a bude skvěle vyhovovat při poloze spánku na břichu a na zádech. Tvrdost této strany je také celkově pocitově střední.

Technické údaje:

  • rozměr: 160x220 cm
  • počet zón: 7
  • výška matrace: cca 20 cm
  • nosnost: 130 kg
  • tvrdost na stupnici 1-5: 2/3
  • vyrobeno v ČR
  • Záruka 2 roky

Doplňkové parametry

Kategorie: Matrace a rošty Ahorn
Záruka: 3 roky
Ložná plocha: 160x220 cm
Nosnost (na osobu): 120-130 kg
Tuhost matrace: střední až tvrdší
Výška matrace: 20-22 cm
Typ matrace: studená pěna
Místo určení: dětský pokoj, hotelový pokoj, ložnice, studentský pokoj
Délka záruky: 3 roky
Nosnost ( na osobu ): 120-130 kg
Termín expedice: 20-30 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: